Wydawnictwo Bauer - przejdź do strony głównej
kontakt     
czasopisma:  
   witryny:  
Wydawnictwo Tytuły Reklama Kolportaż Produkcja Dla prasy


Kontakt:

04-035 Warszawa
ul. Motorowa 1 ,
telefon: (22) 51 70 500,
fax: (22) 51 70 125,

Dyrektor:
Maciej A. Brzozowski,


(31.05.2017)

Także w tym roku RMF FM dzięki pomocy słuchaczy przyczyni się do ratowania wielu chorych dzieci. Tradycyjnie w Dzień Dziecka specjalna edycja loterii RMF FM Szczęśliwa 13-tka zorganizowana zostanie właśnie dla nich. Dochód z sms-ów wysyłanych tego dnia przez słuchaczy zostanie przekazany do szpitala im św. Jadwigi w Rzeszowie, w którym od dwóch lat działa Klinika Alergologii i Mukowiscydozy.

Dzięki tej placówce dzieci chore na mukowiscydozę z Podkarpacia i części województwa lubelskiego leczone są właśnie w Rzeszowie. Obecnie przebywa tam prawie 80 dzieci. Do tej pory chorzy musieli korzystać z pomocy w innych miastach. Niestety rzeszowskiej placówce brakuje wciąż różnego sprzętu, głównie aparatury do oscylacji.

Dziennikarze RMF FM liczą i w tym roku na hojność słuchaczy, którzy już wielokrotnie wspierali różne dziecięce placówki w całej Polsce. 1 czerwca słuchacze RMF FM dowiedzą się więcej o samej placówce, problemach związanych ze sprzętem, ale także poznają wzruszające historie tamtejszych pacjentów.

Środki uzyskane tego dnia zostaną wykorzystane do zakupu oscylometru, umożliwiającego dokładnie oceniać układ oddechowy w precyzyjny i prosty sposób.

Zeszłoroczna akcja RMF FM przeprowadza w Dniu Dziecka umożliwiła zakup specjalistycznego oprogramowanie do elektrokortykografii (badanie czynności mózgu EEG przeprowadzane podczas operacji) oraz niezbędnych do przeprowadzenia tego badania elektrod. Urządzenie to otrzymał Szpital Zdroje w Szczecinie.


« Powrót